Слов`янська гімназія
Головна сторінка Про гімназію Навчальна діяльність Проектна діяльність Для батьків Для учнів Корисні посилання
Меню
ОГОЛОШЕННЯ

Увага! Зміна адреси сайту гімназії

БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ ДЛЯ ВПО

ЗАХИСНИКАМ ТА ЗАХИСНИЦЯМ УКРАЇНИ

 
Вивчення Землі з космосу


 

Космічні знімки з Інтернету як унаочнення на уроках географії.

Одними з головних завдань шкільного курсу географії є формування в учнів цілісного географічного образу планети "Земля”, пізнання глобальних закономірностей розвитку явищ і процесів на ній. На уроках географії розвивається геопросторове мислення, вміння користуватися різноманітними літературними джерелами, орієнтуватися в потоці географічної інформації і критично ставитись до неї. в них розвивається творче мислення, формується власна точки зору щодо тлумачення тих чи інших процесів і явищ на сторінках географічної преси. Суттєво розширюються географічні знання, коли у факультативних групах та наукових гуртках використовуються новітні інформаційні технології.

У 2001 році в Києві відкрито Слов’янську гімназію. Цей сучасний середньо світній заклад забезпечений новітньою технікою, має два комп’ютерні класи і вихід до Інтернету. Крім того значна частина гімназистів користуються комп’ютерами й інтернетом вдома, або в комп’ютерних клубах та Інтернет кафе. з 396 опитаних гімназистів 6-10 класів власним комп’ютером користуються 40 %, мають вихід до Інтернету 16 %, послугами Комп’ютерних клубів користуються 8 % учнів. Отже перед вчителем відкриваються нові можливості у творчому проведенні навчально-виховного процесу.

Щоб сформувати в учнів цілісний географічний образ нашої планети та уяву про ті чи інші явища й процеси, що відбуваються на ній, наприклад, про форми рельєфу, розвиток пилових буревіїв, тектонічні розломи земної кори та ін., важливо використовувати космічні знімки. Багато з них цікаві і їх можна знайти на спеціальних сайтах в Інтернеті. Зокрема, при вивчені розділу Земля в космічному просторі (6 клас) можна використати інформацію з сайту http://www.compulenta/ru/2001/12/25/23640/

При вивчені теми способи зображення Землі (6 клас) цікаво відвідати сайт http://www.kam.ru/nasa/, де є космічні знімки найбільших міст світу – Парижу, Риму, Венеції тощо. У додатку наводиться перелік сайтів, інформацію яких доцільно використовувати на інших уроках географії.

У слов’янській гімназії на факультативних заняттях учні часто відвідують ці сторінки в Інтернеті, а отриману інформацію з цікавістю аналізують і обговорюють. Гімназисти, які мають можливість користуватися Інтернетом вдома, розшукують нові сторінки з космічними знімками, і діляться своїми враженнями про них на факультативних заняттях та уроках.

Крім інтернету, на уроках географії використовуються також космічні знімки, які опубліковані в різноманітній літературі, наприклад, в Енциклопедії для дітей. Т. 5. – м.: аванта +, 1997; Мир географії. – М.: Мысль, 1984; та в різних томах серії "Природа мира”. Дуже цікаві знімки в німецькому атласі Satellitenbildatlas Europa, який складений виключно на матеріалах космічних знімків.

Такий напрямок роботи і великий інтерес учнів до вивчення Землі з Космосу показав необхідність створення відповідної літератури. У творчій співдружності з викладачами Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова підбираються потрібні матеріали для написання посібника "Космічне землезнавство”. В планах авторів створення SD, в якому будуть зібрані найцікавіші знімки, що можуть використовуватися в навчальному процесі.

Корисним є досвід сімферопольської громадської організації "Погляд з космосу”, де працює персональна станція супутникового прийому. Мета організації створення і реалізація учбово-методичних програм серії: "Уроки з космосу” на базі вивчення учнями свого рідного краю та інших країн. адреса http:www.vfs.org.ua/

Щоб полегшити пошук відповідної інформації доцільно було б друкувати в періодичних виданнях для освітян адреси web-сайтів і давати їх короткий огляд.

ХХІ століття – це час переходу до високотехнологічного суспільства. Звідси виникла потреба впроваджувати й використовувати нові інформаційні технології в сучасних українських навчальних закладах.


 
© 2009 - 2013 Слов'янська гімназія Титульна сторінка l Форум l Реєстрація l Зв`язок з нами