Слов`янська гімназія
Головна сторінка Про гімназію Навчальна діяльність Проектна діяльність Для батьків Для учнів Фотогалерея Корисні посилання
Меню
ОГОЛОШЕННЯ

Освітній процес у період карантинних обмежень «дивись тут»

Вступна кампанія до 1-го класу у 2021 році «дивись тут»

НАШІ ПАРТНЕРИ

__________________________

__________________________

ПОСИЛАННЯ

__________________________

__________________________

__________________________

 

Додавання коментаря


Поради психологів

ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ЕПІДЕМІЮ.

Інфографіка Antonina Oksanych, НеБийДитину.

Діти відчувають наші тривоги та страхи, тому говорити з ними ПОТРІБНО, не замовчувати складних тем і не ігнорувати цікавість дитини.

Про що варто сказати дитині:

1. «Боятися - це НОРМАЛЬНО. Страх - це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклувалися про своє здоров‘я й здоров‘я інших людей».

2. «Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це. Страх стає меншим, коли ним ділишся».

3. «Страх зменшується, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ, щоб захистити здоров‘я: дотримуватися карантину, на вулиці й закритих приміщеннях одягати маску та обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей». Це тимчасові заходи безпеки, які нас захищають.

4. «Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стає як раніше».

Рекомендації для батьків:

✅ Обмежте перегляд новин вдома. Не варто перевантажувати дитину інформацією. Нехай вдома вона відчуває себе у ЗАХИСТІ й безпеці.

✅ Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії. Діти нічого не можуть зробити, а переживати будуть не менше.

✅ Якщо дитина злякалася якоїсь інформації щодо епідемії - заспокойте її, поясніть, які міри робите ви, щоб захиститися. Запропонуйте дитині збудувати у її кімнаті захисну фортецію, ПОГРАЙТЕСЯ з нею. ПЕРЕМОЖІТЬ всі віруси.

✅ Якщо дитина хвилюється за здоров‘я бабусі чи дідуся, нехай поговорить з ними по скайпу, а вони її заспокоять, що РОБЛЯТЬ все, щоб захистити себе.

✅ Створіть щоденні сімейні РИТУАЛИ, які будуть підтримувати ПОЗИТИВНИЙ настрій у родині: чаювання, ігри, перегляд фільму всією родиною тощо.

Усім підтримки й безпеки!

 

Поради психологів

 

"Дізнайся про свою силу": МОЗ України та телеканал ПЛЮСПЛЮС запустили ролик для дітей про те, як убезпечитися від коронавірусу: ПЕРЕГЛЯНУТИ 

 

Поради психологів

 

Поради психологів

 

Поради психологів

 

КАРАНТИННЕ: ПРО САМОІЗОЛЯЦІЮ ТА ЇЇ ТРУДНОЩІ

В умовах ізоляції найважчим є три речі:

1. Наявність неорганізованого вільного часу.

2. Сенсорна депривація і обмеження простору, обмеження фізичної активності.

3. Знаходження в постійній взаємодії з однією і тою самою людиною.

Тепер докладніше, як полегшити самоізоляцію.

🕐 Час, дійсно, краще організувати і для цього важливо зберегти деякі звички, я б їх назвала «атрибути виходу в світ», тобто чистити зуби (вибачте, але про це потрібно сказати), зачісуватися, переодягатися в одяг для виходу (як мінімум, не ходити в піжамі). Їсти в певний час, зберігаючи режим, а то після карантину ми не вийдемо, а викотимося з під'їздів наших будинків))) Спати, не порушуючи звичного режиму, так як найбільша проблема зі сном - день і ніч зливаються в один потік. Скласти план на день, поставити нагадування, виділити час на роботу і окремо - на дозвілля. Спланувати дозвілля. Не варто боятися, що діти надто багато дивляться телевізор. Це неминуче. В сьогоднішніх умовах краще телевізор, ніж, наприклад, телефон або планшет знаходиться в руках (слідкуйте за положенням тіла під час перегляду).

🙌 Сенсорна депривація - часткове або повне припинення зовнішнього впливу на один або більше органів почуттів, яке призводить до зниження потоку нервових імпульсів в центральну нервову систему. Сенсорна депривація може виникнути при ізоляції в замкнутому просторі (на підводному човні, космічному кораблі і місцях позбавлення волі). Короткі періоди сенсорної депривації мають розслаблюючий вплив на людину, запускають процеси внутрішнього підсвідомого аналізу, структурування і сортування інформації, процеси самонастроювання і стабілізації психіки, в той час як тривале позбавлення зовнішніх подразників, може призвести до надзвичайного занепокоєння, втрати зв'язку з реальністю, депресії, нездатності концентруватися, які згодом можуть привести до посттравматичного стресу. Крім того, в умовах ізоляції можуть знижуватися когнітивні здібності, так як нашому мозку для нормальної роботи потрібна більша різноманітність сигналів і стимулів з навколишнього середовища. В результаті знижуються як когнітивні функції - пам'ять, увага, мислення, так і функції контролю. Багатьом важливо виходити на вулицю (прийнявши всі запобіжні заходи). Можливо виїжджати в ліс, слухати цвірінькання птахів, природні шуми, при неможливості - виходити на балкон. Важливо використовувати тілесні практики, наприклад, масаж, взаємодіяти з водою. Добре сприяють також прослуховування музики, малювання, ліплення, ігри.

👫 Особливо важкі ситуації виникають, коли людина тривалий час вимушено знаходиться в суспільстві іншої людини. Двоє людей в ізоляції - це гірше, ніж, наприклад, шість людей. Якщо нас двоє і у нас не найкращі стосунки, від яких ми ховалися в офісах, то нам нікуди подітися одне від одного, і ми постійно перебуваємо в напрузі. Якщо людей у ​​вашому приміщенні більше двох - вам буде легше знайти того, хто зможе бути ближче і психологічної сумісніше. Це час - серйозне випробування для пар. Та й соціальна взаємодія - це одне з основних психологічних потреб людини. Відмовляючись від комунікацій, ми піддаємо психіку серйозному випробуванню. Саме тому всім так хочеться писати блоги, постити жарти і меми. Це роблять навіть ті, хто раніше цим не займався. Але дослідження як раз говорять про те, що якщо люди в ізоляції писали щоденники або листи, то ізоляція проходила легше. Ось чому в позаминулому столітті було прийнято вести щоденники і був такий популярний епістолярний жанр!

Ілюстрація: Andrew Bannecker.

Переклад: Взаємини.

(текст: Екатерина Гольцберг)

Поради психологів

<<Назад

Напівжирний Похилий текст Підкреслений текст Закреслений текст | Вирівнювання по лівому краю Вирівнювання по центру Вирівнювання по правому краю | Вставити смайлик Вставити посиланняВставити захищене посилання | Прихований текст Вставити цитату Перетворити обраний текст із транслітерації в кирилицю

 
© 2009 - 2013 Слов'янська гімназія Титульна сторінка l Форум l Реєстрація l Зв`язок з нами


Блог о SEO Всё для Windows Phone